Satura rādītājs:

Laika vadība vienkāršos vārdos. Gamifikācija
Anonim

Es negribu rakstīt ziņojumu! Es gribu nošaut cūkas ar putniem! Reālajā dzīvē ir grūti konkurēt ar spēlēm. Un tagad jau liekam visu gribasspēku, lai nespēlētos. Varbūt nevajag bēgt no spēlēm? Varbūt izmantot spēles, lai kaut ko sasniegtu reālajā pasaulē?

Es negribu rakstīt ziņojumu! Es gribu nošaut cūkas ar putniem!

Reālajā dzīvē ir grūti konkurēt ar spēlēm.

Un tagad jau liekam visu gribasspēku, lai nespēlētos. Varbūt nevajag bēgt no spēlēm? Varbūt izmantot spēles, lai kaut ko sasniegtu reālajā pasaulē?

Gamifikācija nav jaunums.

Veikali jau sen ir iemācījuši mums vākt uzlīmes un punktus, iegūt jaunus līmeņus (platīns, zelts utt.). Lai pērkam vairāk un neejam pie konkurentiem.

Gamifikācija tiek veiksmīgi izmantota arī mācībās:

• angļu valoda (LinguaLeo utt.);
  • programmēšana ();
  • ātrlasīšana (Reading Arena).

Kas mūs piesaista spēlēs?

• Izlasi grāmatu – iegūsti +5 zināšanas un +1 intuīciju uzreiz. Un reālajā dzīvē jūs varat izlasīt 100 grāmatas, bet jūs joprojām nesaprotat, ko tieši iegādājāties un cik daudz.
  • Jūs varat pārspēt savu vai kāda cita sasniegumu (augsts rezultāts).

Mana pirmā pieredze

20 gadu vecumā es turēju zīmi ar mērķiem veselībai, izglītībai utt. Es sev ieliku atzīmes no 1 līdz 10. Dienas, nedēļas, mēneša beigās apkopoju rezultātus. Sistēma darbojās, bet laika gaitā tā atkrita. Laikam vienkārši vēl neesmu nobriedusi nopietnam darbam.

Tagad, 10 gadus vēlāk, es "spēlēju citas spēles".

Pomodoro

Pomodoro laika pārvaldības sistēma ir ļoti vienkārša. Es par viņu rakstīju rakstā "".

Ļaujiet man jums atgādināt būtību:

1. Mēs definējam uzdevumu.
  2. Mēs iestatām taimeri uz 25 minūtēm (viens tomāts).
  3. Mēs strādājam bez traucējumiem.
  4. Pēc 25 minūtēm mēs paņemam 5 minūšu pārtraukumu, pat ja uzdevums nav izpildīts.
  5. Atgriezieties pie 1. vai 2. darbības.
  6. Vai esat "apēdis" četrus tomātus? Mēs paņemam ilgu pārtraukumu 15-30 minūtes.
  7. Dienas beigās mēs saskaitām tomātu skaitu.
  8. No kaut kā apjucis? Tomāts izdeg - sāciet no jauna!

Galvenās sistēmas priekšrocības:

• Jūs uzlabojat sava darba laika kvalitāti (jūs neesat apjucis).
  • Jūs neizlaižat atpūtas periodus (acis, mugura, smadzenes).

Šeit ir manas tomātu dobes pēdējo divu mēnešu laikā:

Gamifikācija laika pārvaldībā

Jūs varat redzēt dienas un nedēļas rezultātus.

Sistēma tiešām motivē strādāt, + 10% noteikti))

Turklāt tas parāda, cik daudz esat strādājis. Nevis "nav slikti", bet precīzs skaitlis.

Sistēma ir ideāli piemērota tādiem mazkustīgiem darbiniekiem kā es.

Grāmatu lasīšana

2014. gadā izlasīju 55 grāmatas. Ja turpināšu šādā tempā, gadu beigšu ar 70 grāmatām. Lielisks rādītājs. Bet skaitlis 100 ir tik tuvu! Tas ir motivējoši. Rezultāts: pēdējo nedēļu laikā esmu lasījis vairāk.

Jā, tieksme pēc apaļām vērtībām ir garīgas lamatas. Jā, tā ir mākslīga motivācija. Bet tas darbojas, sasodīts!

Ienākumu un izdevumu aprēķins

Spēlējiet "ekonomisko stratēģiju". Jums tikai jāreģistrē savi ienākumi un izdevumi. Es to daru programmā Personal Finances Pro, lai gan to darīs jebkurš cits. Vai pat tikai tabulu programmā Excel.

Mēs konkurējam paši ar sevi, samazinot izmaksas un palielinot ienākumus.

Jebkuri mērķi

Gandrīz jebkuru mērķi var uzstādīt skaitliski, un jūs varat sākt sekot līdzi savam progresam, panākumiem un neveiksmēm.

Piemēram, šeit ir plāksne vienam no maniem projektiem:

Viens no maniem projektiem

Un cik interesanti ir izvērtēt mēneša beigās?! Vienmēr gaidu šo dienu!

Sports

Dzīves hakeris regulāri raksta par visiem šiem fizisko aktivitāšu izsekotājiem: skriešanu, iešanu, kustībām kopumā. Tie visi ir gami ed.

Lai gan labākā spēlēšana sportā ir teniss, basketbols, volejbols. Un, protams, mana aizraušanās ir futbols!

Tievēšana

Lai zaudēt svaru interesantāk, iegādājieties sev svarus. Vienkārši nosverieties vienmēr tajā pašā laikā. Piemēram, pirms brokastīm.

Atlīdzības

Es nepiemēroju atlīdzības vai prēmijas par panākumiem. Rokas nesasniedz. Un tēma forša! Izpildīja uzdevumu - saņem bonusu. Neizdevās - nākammēnes tiks veikts jauns mēģinājums.

Galvenais ir būt godīgam pret sevi. Nez kāpēc, ja mēs dosim savu vārdu citam, mēs nomirsim, bet mēs viņu savaldīsim. Un mēs bieži sevi maldinām …

Tomēr nepārspīlējiet ar atlīdzību. Daniels Pinks savā grāmatā "Drive" rakstīja par briesmām pārcensties ar bonusiem.

Kāda var būt atlīdzība:

• šokolādes tāfelīte;
  • ceļojums uz Ēģipti;
  • iPhone 6;
  • masāžas seanss.

Slinkajiem

Ja ir slinkums kaut ko zīmēt, izdomāt, pilnā sparā parādās “sasniedzamie” pakalpojumi.

Piemēram, pakalpojums:

Vai arī plānotājs tagad piedāvā iebūvētu spēļu sistēmu:

Todoist
Todoist

Dariet lietas laicīgi un par to iegūstiet punktus karmai))

Kopā

Izmantojiet spēlēšanu, lai motivētu sevi, savus bērnus un darbiniekus. Tas ir lieliski. Tā ir nākotne!

Turklāt spēlēšana ir laiks. Mēs sākam redzēt savu efektivitāti, nevis tikai spekulēt.